Kultura i WydarzeniaFestiwal jakiego w Polsce jeszcze nie było! 

Festiwal jakiego w Polsce jeszcze nie było! 

DABABY, FERG, JACK HARLOW, LIL PUMP headlinerami CLOUT Festival 2022!

Już 13-14 lipca w Warszawie odbędzie się impreza jakiej w Polsce jeszcze nie było. Przez dwa dni w Centrum Expo XXI, wystąpi aż osiemnastu artystów światowego formatu, w tym jedni z najbardziej wpływowych i najważniejszych amerykańskich raperów takich jak DABABY, FERG, JACK HARLOW, LIL PUMP, FIVIO FOREIGN, KEY GLOCK, CITY MORGUE, LUCKI, SOFAYGO, DDG, UNOTHEACTIVIST, MAXO KREAM oraz sześciu polskich artystów nowej fali: MALIK MONTANA,YOUNG MULTI, WHITE WIDOW x GUGU, RUSINA x VKIE

LIL PUMP

Na scenie CLOUT w tym roku wystąpi czterech headlinerów! DABABY, jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. W maju zeszłego roku jego liczba miesięcznych słuchaczy wyniosła astronomiczne 55 000 000. Tym samym, wyprzedził nawet Drake’a i uplasował się wówczas jako 6 najpopularniejszy artysta na całym Spotify. Jego album zatytułowany „KIRK” zadebiutował jako numer 1 na liście billboard 200. W 2020 trzeci album studyjny rapera,  „BLAME IT ON BABY”, w samych Stanach sprzedał się w 1 000 000 egzemplarzach. Singiel „ROCKSTAR” z Roddym Richem był nominowany do nagrody Grammy, a na wszystkich platformach ma już ponad 2 miliardy streamów (!).

FERG, pochodzący z Nowego Jorku, członek ikonicznego A$AP Mobu. Jego debiutancki album zatytułowany „Trap Lord” kształtował brzmienie tego gatunku, a utwory takie jak „WORK Remix” czy „New Level” rozkręcają kluby na całym świecie do dzisiaj.  

JACK HARLOW, 24-letni raper z Louisville w stanie Kentucky. Na szczyt wyniósł Harlowa utwór „INDUSTRY BABY” z Lil Nas X, który zadebiutował jako numer 1 na liście Billboard, a na samym Spotify ma już ponad miliard odtworzeń! Kanye West, producent utworu, nazwał Jacka mianem TOP5 raperów obecnie na scenie. Piszą o nim dosłownie wszyscy — Rolling Stone, Complex, Billboard, FADER czy XXL! FORBES niedawno ogłosił go “Poised for hip-hop nobility”! 

JACK HARLOW

LIL PUMP, jeden z pionierów soundcloud rapu. U boku takich raperów jak XXXTentacion czy Ski Mask the Slump God kształtował brzmienie, które w błyskawicznym tempie zalało cały świat. Viralem stawały się nie tylko ich kawałki, ale także szalony performance. Kultura moshpitu w rapie rozwijała się w niesamowitym tempie dzięki takim kawałkom jak „Look at me”, „Take a step back” czy „D Rose”.

FERG
FIVIO FOREIGN

“CLOUT” to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko to, z czym kojarzą się amerykańscy raperzy.  CLOUT festival to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket – targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji. 

Z całą pewnością będzie to jedno najciekawszych muzyczno lifestylowych wydarzeń w Polsce! 

Bilety: https://www.clout.pl/bilety