Moda i StylJaki zegarek na wakacje?

Jaki zegarek na wakacje?

Wybór zegarka to dla wielu mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Mnogość modeli na rynku sprawia, że trudno określić, co będzie idealnym wyborem, dopasowanym do naszych potrzeb. Wyzwanie jest jeszcze większe, gdy wybieramy zegarek na wakacje. Żeby ułatwić Wam zadanie, wyselekcjonowaliśmy propozycje, które sprostają wakacyjnym trudom.

Wybrane przez nas modele to zaledwie fragment tego, co oferuje dzisiaj rynek. Podczas wyboru, istotnym elementem będzie wybór składników, które dadzą nam realną korzyść. Jak widać, możliwości są większe, niż może się wydawać.

Alpina Seastrong AL-525BO3VE6

Alpina Seastrong

AL-525BO3VE6

Mechaniczny zegarek do nurkowania, z naciągiem automatycznym, ale na wskroś nowoczesny, z wyjątkową formą koperty. Nie ma tu mowy o wszechobecnym ostatnio we wzornictwie minimalizmie, jest za to techniczny, geometryczny język stylistyczny, który ma szansę stać podwaliną pod przyszłość kolejnych modeli zegarków Alpina. 300 metrów wodoszczelności sprosta najśmielszym planom tych, którzy planują nurkować latem, a wspomagać ich będą w tym solidne materiały – szlachetna stal nierdzewna 316L, oraz niemalże nierysujące szkło szafirowe i ceramika w bezelu, tj. obrotowym pierścieniu, który umożliwia odmierzanie czasu pod wodą i nie tylko. Na pokładzie znajduje się automatyczny werk Sellita SW-200. To jeden z najpopularniejszych mechanizmów na rynku, z cenioną, niezawodną konstrukcją, która daje blisko 40 godzin rezerwy chodu i oprócz godziny, zapewnia wskazanie kalendarza.

CENA: 9 790 zł

Oris AQUIS DATE 01 733 7787 4135-07 8 22 04PEB

Oris AQUIS DATE

01 733 7787 4135-07 8 22 04PEB

To zegarek, który zalicza się do czołówki diverów premium. I choć staż rynkowy tego modelu nie sięga połowy XX wieku, to dziś trudno wyobrazić sobie kogoś, kto nie rozważy jego zakupu skłaniając się ku zegarkom z tego segmentu. Napędza go niemal identyczny mechanizm jak ten z Alpiny, a to oznacza sprawdzony napęd wskazówek. Wyjątkowo charakterystycznych i spiczastych, które dominują na tarczy z nakładanymi indeksami. Całość budzi wrażenie bardzo indywidualnego projektu, o własnym charakterze, bez wyraźnych zapożyczeń. Dość powiedzieć, że Oris chwali się nawet specjalnie dobraną czcionką do projektu Aquisa. Nietypowo masywne uszy i zintegrowana bransoleta dają temu Orisowi styl, który od końca lat 90. zapewnia marce stale poszerzające się grono miłośników.

CENA: 11 490 zł

Citizen BJ8055-04E

Citizen

BJ8055-04E

Wielu bagatelizuje tę markę, kojarząc ją w pierwszej kolejności z kalkulatorami czy…kasami fiskalnymi. To błąd, bo Citizen jest jednym z pionierów nowoczesnych rozwiązań w zegarmistrzostwie. Obecnie marka ta pozostaje wierna swojemu innowacyjnemu DNA i dominuje w kwestii technologii zasilania zegarków światłem. Idealnym towarzyszem wakacji nad morzem będzie diver BJ8055-04E, nazywany często Ecozillą. Przydomek ten ma swoje korzenie w nietypowej, muskularnej stylistyce, którą połączono z mechanizmem serii Eco-Drive. 300 m wodoszczelności, certyfikacja ISO 6425, solidna powłoka luminescencyjna i gumowy pasek z przedłużką pod piankę rodzą ambicje poważnego nurkowania na znacznych głębokościach.

CENA: 2 290 zł

SEIKO Prospex Premium SPB383J1

SEIKO Prospex Premium

SPB383J1

Tej japońskiej marki nie trzeba przedstawiać. To jeden z tych producentów, którzy nadali Japonii szczególną pozycję na zegarkowej mapie świata. Ucieleśnieniem założeń, które doprowadziły Seiko do globalnego sukcesu, jest SPB383J1. To zegarek do nurkowania, z klasą wodoszczelności 200 m, certyfikowany normą ISO 6425, z opracowanym i wyprodukowanym przez Seiko mechanizmem automatycznym z GMT. Jak przystało na propozycję premium, Seiko postawiło na obecność szkła szafirowego oraz ceramiczny bezel. Zastosowana stal nierdzewna jest z kolei pokryta twardą powłoką, która sprawia, że powierzchnię zegarka znacznie trudniej zarysować.

CENA: 7 989 zł

Garmin Epix Pro Gen 2 010-02804-30

Garmin Epix Pro Gen 2

010-02804-30

Smartwatche wciąż budzą kontrowersje. Wielu uważa, że nie są to prawdziwe zegarki, lecz zabawki o wątpliwej funkcjonalności. Nie dotyczy to jednak Garminów, które są zdaniem wielu specjalistów najdoskonalszą formą zegarka sportowego. Epix Pro drugiej generacji to urządzenie kompletne. W 51 mm kompozytowo-tytanowej, lekkiej obudowie z odpornym, dotykowym szkłem szafirowym zamknięto moduł, który daje dostęp do bardzo intuicyjnego interfejsu, najwyższej jakości map topograficznych i szeregu trybów sportowych. Ich pomiar oraz właściwą interpretację wyników wspomaga zmodernizowany czujnik tętna i natlenienia krwi w tylnej części. Dla tych, którzy zapomną portfela w hotelu – Epix Pro Gen 2 zapewnia możliwości płatności zbliżeniowych dzięki Garmin Pay. W trybie zegarka, Epix Pro Gen 2 powinien pracować do 31 dni.

CENA: 5 590 zł

Festina F23000/5 Connected D

Festina F23000/5 Connected D

To zegarek dla tych, którzy chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Ten model z serii Connected D wyróżnia się obecnością analogowo-cyfrowego modułu, który od frontu, wraz z tarczą, chroniony jest odpornym szkłem szafirowym. Zapewnia on czas pracy do
10 dni, łączność ze smartfonem, dostęp do powiadomień, synchronizację z GPS i szereg trybów sportowych z opcją wyznaczania konkretnego celu. Festina Connected D wyróżnia się także nietypową kopertą z matowego tytanu i paskami gumowymi w żywych barwach, korespondującymi z tarczami. Ten lekki zegarek z wyświetlaczem typu OLED z pewnością pozytywnie zaskoczy tych, którzy w wakacje postawią na aktywny wypoczynek bez wchodzenia do wody.

G-Shock GPR-H1000-9ER

G-Shock

GPR-H1000-9ER

Czy zrzuciłbyś zegarek z trzeciego piętra? To pytanie z gatunku tych głęboko nierozsądnych, ale dokładnie takiej próbie poddawane były prototypy zegarków Casio, które w 1983 roku dały początek znanej na całym świecie serii G-Shock. Te założenia są żywe po dziś dzień w każdym modelu tej serii. Nowy, wspomagany panelem solarnym Rangeman dodatkowo oferuje zestaw czujników, które pozwolą określić północ, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, a także tętno, lokalizację i poziom tlenu we krwi. Zmierzy nam również kroki i pozwoli nurkować dzięki WR 200, bez obaw o uderzenia czy pracę przycisków, które zaprojektowano pod kątem odporności na zanieczyszczenia.

CeNA: 2 800 zł

Te i inne zegarki idealne na wakacje znajdziesz na www.zegarki.pl