sobota, 23 października 2021

Wywiady

Moją siłą są marzenia

Komandor Dariusz Wichniarek, pierwszy dowódca JW FORMOZY uważa, że perfekcja jest możliwa, ale wymaga dobrego lidera i pracy całego zespołu. Andrzejowi Braiterowi opowiada o swojej niezwykłej zawodowej ścieżce. Panie Komandorze, jest Pan dla wielu młodych adeptów zawodu żołnierskiego, młodych marynarzy,...

Można przegrać, lecz nigdy nie wolno się poddać

Mirosław Barszowski ceni niezłomność w sporcie i pracy, szacunek dla innych, rodzinę.O tworzeniu, rozwoju, adeptach sztuk walki i chińskiej kaligrafii i malarstwie, a także o tym, co w życiu najważniejsze, opowiada w rozmowie z Katarzyną Kaszubską. Można powiedzieć, że cytat z Konfucjusza: „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” to Pana...

Angola daleka a bliska Polsce

Związki Angoli z Polską datują się od czasów walki tego kraju o niepodległość. Wzajemna sympatia i współpraca nadal trwa, o czym w rozmowie z Andrzejem Braiterem opowiada ambasador Angoli w Polsce Feliciano dos Santos. Szanowny Panie Ambasadorze, wiem, że jest...

Praca, pasja, sukces

Rozmowa z Marcinem Grzymkowskim, założycielem i współwłaścicielem marki eobuwie.pl oraz z Maciejem Pankiem, założycielem sieci wypożyczalni samochodów Panek S.A.

Na światowym poziomie

Stworzył zespół interdyscyplinarnych specjalistów, by dotrzeć tam, gdzie innym się nie udało. Prof. Maciej Wojtkowski, twórca Międzynarodowego Centrum Badań Oka, wynalazł tomograf do badania dna oka i prowadzi badania mające powstrzymać degenerację gałki ocznej. Magdalenie Mądrzak opowiada, gdzie zdobywa fundusze na działalność Centrum, jak ostra jest konkurencja wśród naukowców i jakich trzeba wysiłków, by osiągać międzynarodowe sukcesy.

Oficer dyplomatą

W tym wywiadzie komandor Janusz Pałka dzieli się swoim doświadczeniem z lat pracy dla polskich Sił Zbrojnych. O tym, jak z Rzeszowa trafił do Marynarki Wojennej, a później jako dyplomata do Ameryki Południowej i czy była to bezpieczna służba opowiada Andrzejowi Braiterowi.

Trzeba rosnąć

Poznajmy nową twarz Pawła Deląga, który w rozmowie z Katarzyną Paskudą rozprawia się z faktem bycia amantem, ale przede wszystkim opowiada o tym, co go aktualnie pasjonuje i jakie podejmuje wyzwania.

Mam charakter wojownika

Katarzyna BONDA – kobieta niezwykła, królowa polskiego kryminału nie waha się ani chwili, gdy odpowiada na pytanie, czy do twarzy jej w koronie. Równie pewna jest swej racji, gdy mówi, jak czuje się w skórze agenta 007. W rozmowie z Magdaleną Mądrzak opowiada o tym, jak wywróciła swoją metodę pracy do góry nogami, jakie życzenia miała przed ekranizacją swojej powieści oraz o tym, jak wpada w trans i pracuje w zbroi.

Największymi pacyfistami są żołnierze

Od pierwszych komandosów, czyli Greków umieszczonych w koniu trojańskim, dzielą nas lata świetlne, ale współcześni specjalsi też działają w niezwykłych sytuacjach w niezwykły sposób. O tym, jak odbywała się rekrutacja do GROM-u opowiada członek tej elitarnej jednostki płk Krzysztof Przepiórka. Andrzejowi Braiterowi mówi też o tym, czym jest patriotyzm i jak działa żołnierz w życiu prywatnym.

Teraz miejscem mojej służby jest Polska

Bardzo powściągliwie, ale bardzo profesjonalnie o swojej służbie ojczyźnie na warszawskiej placówce mówi ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew w rozmowie z Andrzejem Braiterem.

Sorel Ankeny II Mid Outdry

Sorel Ankeny II Mid Outdry posiadają wiele atutów: wodoodporną konstrukcję z uszczelnionymi szwami, wymienną, formowaną wkładkę EVA z wyprofilowaniem na pięcie...