piątek, 9 czerwca 2023

Wywiady

Żeby nam się dłużej chciało chcieć i żebyśmy mogli

Z Mariuszem Budrowskim, twórcą projektu Odmładzanie na surowo rozmawia Katarzyna Mazur.

Buntownik z wyboru

Z dr. Bartłomiejem Kacprzakiem, lekarzem, założycielem Orto Med Sport rozmawiała Katarzyna Mazur.

DAJĘ SIĘ PONIEŚĆ ŻYCIU

Angielski aktor Tim Roth znany jest publiczności na całym świecie przede wszystkim z ról we „Wściekłych psach” oraz „Pulp Fiction” Tarantino. Te filmy przyniosły mu światowy rozgłos. Jak to się stało, że chłopak bez szkoły aktorskiej grał u najlepszych i z najlepszymi, aktor opowiada Marioli Wiktor. Dzieli się też przemyśleniami o filmie Michela Franco „Sundown”, w którym zagrał głównego bohatera.

Będziemy robić wielkie rzeczy. Gotowi?

„Nie zmieniłabym tej drogi na żadną inną” – mówi Miłka Raulin, najmłodsza Polka zdobywczyni Korony Ziemi (2018). Twierdzi, że wystarczy upór, plan i jego pełna wiary realizacja, by zamieniać marzenia w rzeczywistość. Grzegorzowi Kapli opowiedziała o tym, jak przetrawersowała Grenlandię, ciągnąc sanie ważące dwa razy więcej niż ona sama, jakie niebezpieczeństwa i trudności musiała wówczas pokonać oraz zdradziła metodę, jak się umyć w kubku wody.

Szczęściarz ze mnie

Z Tomaszem Krupnikiem, założycielem, członkiem zarządu L-TEK, firmy produkującej maty taneczne, rozmawia Katarzyna Mazur.

Jestem w tym po prostu dobry

Robert Karaś polski triathlonista, mistrz i rekordzista świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego, potrójnego i podwójnego Ironmana, rekordzista Polski na dystansie Ironmana to postać niezwykła. Katarzynie Paskudzie opowiada, jak wciągnął się w świat ultrawyścigów, dlaczego startuje w MMA, a także ile trenuje, co jada i jakie ma plany na pobicie własnych osiągnięć.

Zaczynam rozumieć pustelników

Powiedzieć, że Jan Englert to znakomity aktor, to nic nie powiedzieć. Grywał u najlepszych, z najlepszymi, w najlepszych rolach. W rozmowie z Katarzyną Mazur mierzy się ze współczesnością, dostrzegając jej blaski i cienie. Kreśli wizję teatru, mówi, co daje mu kontakt z widownią, z młodzieżą, którą uczy, oraz wyznaje, dlaczego nie lubi ważnych funkcji, jakie przyszło mu piastować.

Przezwyciężyć przeznaczenie

To prawdziwie filmowa opowieść o tym, jak chłopak urodzony w skrajnej biedzie okazuje się być jednym z najbardziej zdolnych pianistów od czasów Paderewskiego. Jednak zamiast koncertować, woli pisać piosenki i staje na podium Eurowizji. Opowieść o emigrancie, który, startując od zera, staje w Hollywood na czerwonym dywanie. Jednego dnia liczy, czy stać go na burgera, innego świętuje z Mickiem Jaggerem. Wkrótce ukaże się książka o niezwykłej twórczej przygodzie STANISŁAWA SYREWICZA. Ze STANISŁAWEM SYREWICZEM rozmawia GRZEGORZ KAPLA.

Zapachy i zadziwienia

O strachu przed wojną, o marzeniach, walce, dojrzewaniu, asertywności i potrzebie nagradzania siebie oraz o tym jaki będzie kolejny sezon serialu Skazana z Michałem Czerneckim rozmawia Katarzyna Paskuda.

Chciałem stanąć wyżej niż inni

Jeden z najwybitniejszych polskich fotografów. Autor zdjęć dzięki którym świat wiedział jak u nas jest w czasach za Żelazną Kurtyną, w chwili wyboru papieża Polaka, w czasach demokratycznych przemian i jak jest dzisiaj. Polak. Brytyjczyk. Dżentelmen w każdym calu. Z CHRISEM NIEDENTHALEM rozmawia Grzegorz Kapla.

Bądź elegancki na każdym poziomie

HIMM odpowiada na potrzeby aktywnego mężczyzny HIMM to antyperspirant męski do strefy intymnej wyprodukowany przez polską markę Hyge. Jego skład...