czwartek, 7 grudnia 2023

Wywiady

Szczęściarz

Z Januszem Chabiorem, aktorem, rozmawia Katarzyna Mazur.

W roli głównej

Katarzyna Maciąg. Aktorka. Opowiada o pięknych stronach życia, zawodu i ciemnej stronie popularności oraz zaświadcza, dlaczego w naszym życiu tak ważni są przenikliwi i życzliwi ludzie.

Rzeźba lubi dotyk 

Z Piotrem Michnikowskim, artystą rzeźbiarzem, twórcą, który sięga po różne formy artystycznego wyrazu, rozmawia Katarzyna Mazur.

W dyplomacji chodzi o dialog

Z Nomvula MNGOMEZULU, ambasadorką Republiki Południowej Afryki, rozmawia Andrzej Braiter.

Rozwijam, nie zarządzam 

Jacek Gbur, członek zarządu, dyrektor handlowy na Polskę i kraje bałtyckie w firmie Kramp, wyróżniony w 2023 roku tytułem innowacyjnego lidera, w rozmowie z Katarzyną Mazur.

Ambasadorka udanego życia

Z Mariolą Bojarską-Ferenc, pierwszą polską trenerką fitness, m.in.o tym, jak wartościowy jest work-life balance i jak zdrowie przekłada się na jakość życia, rozmawiała Beata Tomczyk z FMC Friends / fmc27news.com.

Korzystanie z profesjonalnych usług to nie moda, to standard w biznesie

Z Danielem Gawryczukiem, dyrektorem zarządzającym Kancelarii Podatkowej TAX SAFE, rozmawia Katarzyna Paskuda.  Czy dostrzega Pan modę na korzystanie z usług specjalistów z zakresu podatków, rachunkowości, wśród polskich przedsiębiorców, czy uważają, że z liczeniem własnych pieniędzy poradzą sobie sami?   Większość firm korzysta już z biur rachunkowych, które...

NIE MAM PROBLEMÓWZ EGO!

Z aktorem Antonio Banderasem rozmawia Mariola Wiktor.

Moralność nie jest wyznaczana przez zasady, tylko przez miłość

Z Igorem Brejdygantem, pisarzem, scenarzystą, reżyserem, fotografem, aktorem, rozmawia Katarzyna Mazur.

Konformistą już byłem

Z Andrzejem Chyrą, aktorem, reżyserem, rozmawia Katarzyna Mazur.

Bednarki

To właśnie w willi na Tkackiej w Łodzi po raz pierwszy usłyszałem „Narowiste konie” Władimira Wysockiego i, powiem szczerze, takich emocji przyprawiających o gęsią skórkę dotąd nie przeżyłem. Powiedziano mi, że to radziecki aktor dysydent i wyobraziłem sobie przystojnego smukłego blondyna z gitarą. Gospodarz zdobył skądś kasetę z jego nagraniem, które w oficjalnym obiegu było zakazane. Kiedy zobaczyłem Wysockiego kilka lat później na warszawskiej scenie jako Hamleta, okazało się, że to dość krępy, niewysoki i ponury brunet.