Kultura i WydarzeniaZapraszamy na Męskie Granie

Zapraszamy na Męskie Granie

Męskie Granie to jedyna w Polsce trasa festiwalowa, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Sponsorowany przez markę Żywiec projekt na stałe wpisał się już w kalendarz letnich wydarzeń i dla wielu fanów muzyki jest obowiązkowym punktem na kulturalnej mapie Polski. W tym roku trasa odwiedzi siedem miast, w których odbędzie się 14 koncertów. Pierwszy koncert w tegorocznej edycji odbył się w weekend 16 i 17 czerwca w Szczecinie. Po raz pierwszy w historii w trasę wyruszył też kamper Męskiego Grania, dzięki któremu będzie można wygrać „Złoty Bilet”, czyli dożywotnią wejściówkę na Męskie Granie.


Twórcy trasy festiwalowej Męskie Granie chcą zapewniać miłośnikom muzyki jeszcze więcej pretekstów do wychodzenia z domu, spotykania się z bliskimi i obcowania z polską kulturą. To dlatego tegoroczna odsłona pełna będzie niespodzianek. Na scenie po raz kolejny nie zabraknie jednak muzycznych eksperymentów, nieoczywistych artystycznych zderzeń oraz łączenia konwencji i stylów. Zwłaszcza, że na trasie pojawi się kilkudziesięciu artystów, którzy nie występowali wcześniej na Męskim Graniu lub grali na nim w innych składach. Dzięki temu projekt po raz kolejny będzie mieć wpływ na kształtowanie polskiej sceny muzycznej, pozwalając szerszej publiczności odkryć nowych artystów. Usłyszeć będzie też można wiele projektów specjalnych, w tym zupełnie nowy format – Męskie Granie Przestawia. W tym roku odpowiadają za niego Nosowska i Król, którzy wspólnie z Michałem Fox Królem przygotowali absolutnie wyjątkowy program na piątkowe wieczory.


Już w najbliższy weekend jedyna w Polsce trasa festiwalowa – Męskie Granie – powróci do Warszawy. Na stołecznym Służewcu fani najlepszej polskiej muzyki po raz kolejny będą doświadczać artystycznych eksperymentów oraz niebanalnych muzycznych połączeń. Zagrają m.in. Artur Rojek, Igo, Ralph Kaminski i Wodecki Twist – Kamil Pater i goście: Bovska, Natalia Przybysz, Dawid Tyszkowski, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie projekt Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król, a podczas sobotniego wielkiego finału wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2023 w składzie: Igo, Mrozu i Vito Bambino. Wciąż trwa też konkurs o „Złoty Bilet”, czyli dożywotnią wejściówkę na Męskie Granie dla siebie i trójki znajomych. Wystarczy znaleźć kampera podróżującego  po Polsce, uwieczniając to na zdjęciu. Następnie, wraz z kreatywnym opisem dotyczącym ulubionego muzycznego doświadczenia na żywo i odpowiednimi hashtagami zamieścić zdjęcie na Instagramie. Konkurs potrwa do końca sierpnia, a „Złoty Bilet” zostanie rozdany na finałowym koncercie w Żywcu.