FelietonSzafa po pandemii, czyli nowe rozdanie

Szafa po pandemii, czyli nowe rozdanie

Szary garnitur to drugi po granatowym najczęściej wybierany kolor na garnitur biznesowy. Nie bez powodu, jest to kolor ludzi sukcesu, ostrożnych w ocenach i kompetentnych.

Po ponad roku izolacji wracamy do spotkań towarzyskich i biznesowych. Warto się zastanowić, w czym pokażemy się po dłuższej przerwie. Mężczyźni generalnie lubią sprawdzone rozwiązania, ale wszystkim polecam dodawać nowe, modne elementy do swojego wizerunku. Możemy to robić, wzbogacając swoje kompozycje o elegancki asortyment… od garnituru aż po krawat czy poszetkę.
Nowy garnitur jest nowym otwarciem! Nawet jeśli na co dzień ich nie nosisz, to zawsze będzie okazja, by go założyć – zaproszenie na ślub, ważna uroczystość, spotkanie biznesowe… Gustowny, klasyczny garnitur daje poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji.
Ważne, aby garnitur był wykonany z dobrej jakościowo wełny. Dzięki temu kolory są głębokie i nawet po dłuższym czasie wydają się świeże i oryginalne. To inwestycja, która z pewnością się opłaci. Mam w swojej szafie ulubione pozycje, do których chętnie wracam. Z każdą z nich mamy wspólną historię.


Swoją przygodę z garniturami warto zacząć od najbardziej uniwersalnego zestawu, jaki oferuje nam świat mody męskiej. Zestaw monochromatyczny to taki, w którym operujemy w ramach jednej barwy w różnych jej odcieniach. Wybieramy granatowy garnitur z błękitną koszulą i niebieskimi dodatkami (poszetka i krawat) oraz czarnymi butami typu derby (oksfordy jeszcze bardziej podniosą formalność) i możemy ruszać na ważne spotkanie czy uroczystość. Użycie białej koszuli podniesie formalność stylizacji i da powiew świeżości. Bezpiecznie, poprawnie i zawsze na czasie!


Naszą granatową marynarkę możemy zestawić z kontrastowymi spodniami w kolorze szarym, białą koszulą w niebieski prążek, niebieskimi dodatkami i brązowymi butami typu monk strap (zapinane na klamerki) i otrzymamy stylizację bardziej „klubową”, która pasuje na swobodniejsze spotkania biznesowe, „luźny piątek” czy wieczorne wyjście ze znajomymi.


W zestawie klubowym na pierwszym miejscu jest oczywiście marynarka jednorzędowa z metalowymi guzikami, ale dwurzędowa sprawdzi się tutaj równie dobrze, mimo swojej wyższej pozycji w hierarchii formalności.


Drugim garniturem, który powinien znaleźć się w szafie mężczyzny, jest garnitur szary. Najlepszy będzie gładki lub z delikatną fakturą, dzięki czemu będziemy mieli większą swobodę tworzenia zestawów koordynowanych. Szary garnitur to drugi po granatowym najczęściej wybierany kolor na garnitur biznesowy. Nie bez powodu, jest to kolor ludzi sukcesu, ostrożnych w ocenach i kompetentnych. Dodatkowo szarość to kolor „niewidoczny”, więc jeżeli współgra z karnacją skóry, jest opcją dla każdego, kto chce wyglądać elegancko i nie wzbudzać zbyt wielu emocji swoim wyborem.


Mając już w szafie gładkie, bezpieczniejsze garnitury, warto zainwestować w odważniejszy wzór, jakim niewątpliwie jest krata. Wybór jest bardzo duży, o czym możemy się przekonać, przeglądając próbniki tkanin. Warto też zasięgnąć rady specjalisty lub swojej drugiej połówki, która podpowie, co warto wybrać. Ja polecam kratę windowpane, która jest modną i elegancką opcją dla każdego mężczyzny.


Nasz wizerunek jest naszą wizytówką. Panowie, zerknijcie do swoich szaf i postawcie na nową modną odsłonę w każdym jej aspekcie.