Zdrowie i urodaMEDYCYNA ESTETYCZNA – męskim okiem

MEDYCYNA ESTETYCZNA – męskim okiem

Polska należy do krajów, w których medycyna estetyczna rozwija się najszybciej w Europie, a zabiegi wykonuje się w Polsce od ponad 20 lat!


Zabiegi są mało inwazyjne, nie wymagają większego przygotowania, a co najważniejsze, dają spektakularne efekty. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest zachowanie naturalnego i młodego wyglądu na długo. Medycyna estetyczna wypełnia lukę między kosmetologią a chirurgią plastyczną. Pozwala modelować twarz oraz sylwetkę za pomocą bezinwazyjnych i bezpiecznych zabiegów. Ingerencja w warstwy skóry jest większa niż w przypadku zabiegów kosmetycznych, ale nie tak duża jak ta, której dokonuje chirurg. Zabiegi przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym.
Korekcja zmarszczek, powiększanie ust, modelowanie żuchwy, policzków, redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej to najpopularniejsze zabiegi, ale jest ich dużo więcej. Do najczęściej wybieranych przez mężczyzn zabiegów na twarz należą: HiFu, wypełniacze (kwas hialuronowy) oraz nowość na polskim rynku ‒ zabieg Aquagold.

HiFu

– Hifu, czyli bezinwazyjny lifting skoncentrowanymi ultradźwiękami króluje wśród zabiegów wykonywanych przez mężczyzn w naszej klinice – mówi dr Płatkowska-Szczerek z Kliniki Anclara. Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, niebolesny i niewidoczny na powierzchni skóry. Można wykonać go nawet w dniu ważnego spotkania. Działa liftingująco, stymulując kolagen oraz napinając i zagęszczając skórę. Pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu.

Kwas hialuronowy

Wypełnienia kwasem hialuronowym pozwalają na konturowanie owalu twarzy (żuchwy, policzków), ale również na uzupełnienie ubytków w policzkach oraz czerwieni wargowej. Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym i nie wymagają dłuższego czasu na rekonwalescencję. Kwas hialuronowy pozostaje w tkankach od 12 do 18 miesięcy.

Aquagold

Zabieg Aquagold Fine Touch jest jednym z ulubionych zabiegów gwiazd Hollywood. Jest nie tylko bezbolesny, ale również mało inwazyjny. Stanowi więc doskonałą alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej, której, jak wiemy, obawiają się mężczyźni.
Urządzenie składające się z niewielkich igieł o długości 0,6 mm, pozwala na wykonanie mikrokanałowych nakłuć i dostarczenie do skóry właściwej preparatu. Jest to spersonalizowany koktajl witaminowy (duża szklana fiolka mieści aż 8 ml takiego koktajlu!), który powoduje szybką stymulację skóry, jej nawilżenie oraz rozświetlenie. Kanały, którymi aplikowany jest pacjentowi, pokryte zostały 24-karatowym złotem o najwyższym poziomie czystości. To ważne, bo złoto zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek infekcji skórnej – jest przeciwutleniaczem, co ogranicza rozwój bakterii.
Zabieg trwa około 15 minut. Efekty? Bardzo dobrze nawilżona i odżywiona skóra twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Aquagold sprawi, że twarz mężczyzny wygląda na wypoczętą. Co ważne – nie jest konieczna rekonwalescencja po zabiegu (w zasadzie po 20 minutach od wyjścia z kliniki można już normalnie funkcjonować).

Epilacja laserowa

Nadmierne owłosienie na ciele to problem wielu mężczyzn. Współczesne kanony piękna lansują muskularną sylwetkę, pozbawioną nadmiaru zbędnego owłosienia. Wykorzystywane przez lata doraźne, domowe metody depilacji, takie jak golenie, wosk, kremy do depilacji, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Poza tym niekorzystnie wpływają na kondycję skóry. Dlatego rozwiązaniem jest profesjonalna epilacja laserowa urządzeniem Soprano Titanium w Anclara H&A. Pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się nadmiaru owłosienia.

Emsculpt – stymulacja polem magnetycznym

Urządzenie Emsculpt pobudza mięśnie do pracy i dzięki temu redukuje tkankę tłuszczową oraz stymuluje metabolizm podobnie jak bardzo intensywny trening na siłowni, wspomagając proces odchudzania. Programy profesjonalne Emsculpt pozwalają na wykonywanie tego zabiegu u osób trenujących w celu przyspieszenia efektów wykonywanych ćwiczeń na siłowni. Z tego zabiegu w Anclara Health&Aesthetics korzystają pacjenci, którzy chcą wymodelować sylwetkę w sposób całkowicie nieinwazyjny. Seria to zazwyczaj 4-6 zabiegów na jedną okolicę ciała. Treningi wykonywane są w odstępach dwudniowych, co daje możliwość szybkiego osiągnięcia celu.
– Ostateczny efekt po zastosowaniu Emsculpt i Embody występuje do 7 tygodni po ostatnim zabiegu. Jest to czas potrzebny na regenerację włókien mięśniowych, ich rozbudowę oraz redukcję tkanki tłuszczowej bezpośrednio przylegającej do mięśnia – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek.