Menu
Tablet menu

Dlaczego polonez ma minus

Dlaczego polonez ma minus

„Top Gear od środka” to lektura obowiązkowa dla fanów motoryzacji. Jej autor Richard Porter, w rozmowie z Jerzym Mosoniem odkrył jednak jeszcze więcej kulis tego kultowego programu, w tym powody niechęci Jeremy’ego Clarksona do polskiego poloneza. W Twojej książce pojawia się sugestia, że Jeremy Clarkson to jeden z najwybitniejszych ekspertów od samochodów. Co Twoim zdaniem sprawia, że fachowiec wchodzi na wyższy poziom specjalizacji w jakimś temacie i zostaje ekspertem?
Sądzę, że to co mamy ze sobą wspólnego z Jeremym, Richardem i Jamesem to prawdziwa obsesja na punkcie samochodów. Określiłem to w książkę jako „nerdowatość”. Możemy udawać, że jest inaczej, ale interesujemy się motoryzacją od dzieciństwa. A kiedy coś nas naprawdę zainteresuje, nie możemy się powstrzymać, aby się tym zająć. Z Jeremym jest tak, że niezależnie od zdobytej sławy i okoliczności – nawet gdyby był na imprezie z super modelkami, to jeśli ktoś nagle zadałby mu pytanie dotyczące dokładnej specyfikacji opon do golfa, on byłby gotowy natychmiast na to, by szyko  i wyczerpująco na nie odpowiedzieć. Jeśli ktoś zajmuje się tak obsesyjnie jakimś tematem, siłą rzeczy spycha na dalszy plan wszystkie inne, w konsekwencji staje się nudny. To jednak nie dotyczy Jeremy’ego, który zawsze potrafi znaleźć w tematyce samochodowej coś co zainteresuje również postronne osoby. Wydobywa z „nerdowatości” najciekawszy element. To trzeba mieć w sobie.

Czytaj dalej...

Jestem wojownikiem

Zdobywać laury - uczy się od Krzysztofa Hołowczyca. Kiedyś obiecał sobie, że przed ukończeniem 30 roku życia wygra Rajd Dakar. Podczas zeszłorocznego debiutu, Martin Kaczmarski był już dziewiąty. Jak będzie teraz? W rozmowie z Jerzym Mosoniem, syn słynnego polskiego milionera, a zarazem najbardziej obiecujący polski kierowca opowiada o swej marce Mini, wzmacniającej się konkurencji i najbliższych planach. A czym jeździ prywatnie? Będziecie w szoku.

Czytaj dalej...

Szukasz czegoś?

Login or Register