Menu
Tablet menu

Staroświeckie jest sexy

Co to znaczy być seksowną kobietą?

Całkiem niedawno o tym myślałam. Wszystko zależy od tego, czy same czujemy się sexy, czy potrafimy nastawić swoje fale na takie samopoczucie. Jeśli oczekujemy, że ktoś, czyjeś oczy będą nas utwierdzały w przekonaniu, że jesteśmy sexy, to możemy się nie doczekać. Przeważnie dla mnie sexy jest coś, co dla innych jest staroświeckie. Elegancja, prostota, jakość, styl, brak makijażu, świeżość, jasność, zdrowy wygląd. Ale też sukces i władza.

Mężczyźni zwracają uwagę na gesty, grę słów, tak jak kobiety?

Są faceci, którzy zwracają uwagę na tyłek i piersi, ale na szczęście są też tacy, którzy szukają kobiet inteligentnych i pozbawionych próżności.

Z aktorką Sylwią Gliwą rozmawiał Jerzy Mosoń.

Więcej w marcowym wydaniu "Gentlemana"....

Czytaj dalej...

Nie umiem ukrywać emocji

Jest autorką precedensu na skalę światową: tylko w jej przypadku „ubijanie śmietany” na wizji okazało się ważniejsze niż smak jakiegokolwiek masła powstałego tą tradycyjną metodą. Ale żarty na bok, bo Ola Ciupa nie poprzestała na seksownych występach i wciąż nas zaskakuje. „Gentleman” również postanowił zaskoczyć Czytelników i pokazuje nieco inny obraz fotomodelki i prezenterki, niż ten, który mógł się utrwalić w świadomości odbiorców. W rozmowie z Jerzym Mosoniem, Ola Ciupa zdradza, dlaczego zabrała się za promowanie czytelnictwa i co w życiu liczy się dla niej najbardziej. Ale żeby nie było – bohaterka słynnego teledysku ujawnia także, o czym myślała podczas „ubijania śmietany”, jak przegania facetów i na co odważają się wobec niej kobiety.

Jerzy Mosoń: Jaką książkę ostatnio przeczytałaś?

Ola Ciupa: „Dziennik panny służącej”. Grali to ostatnio w kinach. Chciałam pójść na ten film, ale, że nie mam zazwyczaj czasu, by wybrać się do kina, to i tym razem sięgnęłam po książkę.

Brak Ci czasu, by wybrać się do kina na trzy godziny, ale znajdujesz go, by przeczytać książkę. To chwalebne.

Ten czas znajduję najczęściej tylko w drodze na festiwal, event czy nagrania, gdy ktoś wyręcza mnie w kierowaniu.

„Małego Księcia” również przeczytałaś w drodze? Często wspominasz o tej lekturze.

Nie, a przynajmniej nie po raz pierwszy – to moja ulubiona książka z dzieciństwa. Jest uniwersalna. Dla dzieci i dla dorosłych. Aktualna tak samo teraz, jak i sto lat temu. Mówi o wartościach takich jak przyjaźń, miłość. Przypomina o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Za każdym razem, gdy ją czytam, wzruszam się. Odnoszę wrażenie, że czytanie jest dla Ciebie naprawdę ważne. Kiedy czytam, wyobrażam sobie postacie, tworzę w głowie ich wizje. Często bywa tak, że po ekranizacji książki jesteśmy rozczarowani, bo w naszej wyobraźni wyglądało to zupełnie inaczej! Oczywiście nie będę ściemniała, że lubię czytać ciężkie, historyczne książki. Nie! Wybieram thrillery, biografie i pozycje obyczajowe. Takie, których czytanie sprawia mi przyjemność. Jak wciągnie mnie jakaś książka, to czytam ja maks 2–3 dni. Na co dzień nie mogę doczekać się końca obowiązków, by powrócić do mojej ulubionej lektury i przekonać się, jak rozwinęły się losy bohaterów. Książki to już od najmłodszych lat mój sposób na rozrywkę, oderwanie się od codzienności. W szkole na apelach byłam wyróżniana jako osoba, która przeczytała najwięcej książek. Bardzo to lubiłam! Byłam regularnym gościem bibliotek, zarówno szkolnej, jak i miejskiej.

*Więcej w wersji drukowanej.

Czytaj dalej...

Takie życzenia, tylko nocą

Obuta w cichobiegi, zakupy robi na bazarku, podczas spotkania pali tęczowego e-papierosa. Kto by pomyślał, że to bohaterka wykreowanego przez kolorowe media skandalu, którego motywem przewodnim było narzekanie naszej rozmówczyni Marty Wierzbickiej na to, że ma zbyt obfity biust. Jak ona śmie mówić coś takiego, podczas gdy tysiące kobiet tylko marzą o tym, by zaoszczędzić parę tysięcy złotych na implanty, które dodadzą im pewności siebie?! – zdawały się krzyczeć brukowce. Szczęściara, outsiderka, a może pozerka, jak chcieliby ją widzieć nienawistnicy? Czas wyrobić sobie własne zdanie.

Czytaj dalej...

Szukasz czegoś?

Login or Register