Menu
Tablet menu

Show polskiego magika

Iluzjonista Marcin Muszyński zaczarował Warszawę W niedzielę 24 kwietnia, w hali Expo XXI, odbyło się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń tego roku - Największe Magiczne Widowisko w Historii Polski. Show „Mistrz Magii Marcin Muszyński ” zaprezentowany został w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Warszawskie koncerty były dla Iluzjonisty wyjątkowo ważne. Na występie nie zabrakło wielkich emocji. Taki Show powstaje tylko z prawdziwej pasji, niezwykłej osobowości i ciężkich lat pracy. W trakcie ponad godzinnego występu artysta zaprezentował szereg etiud na światowym poziomie. Znalazły się wśród nich popisowe autorskie numery jak „Magiczna Podróż” - sztuka, w której Iluzjonista zostaje przecięty na pół piłą spalinową, a nogi odjeżdżają same na monocyklu czy „Latający Fortepian”. Etiuda ta zrobiła szczególne wrażenie, gdyż obracający się w powietrzu o 360 stopni instrument zaburzył całkowicie rzeczywistość. Kulminacyjnym punktem występu było magiczne pojawienie się na scenie samochodu wyścigowego z najlepszym przyśpieszeniem 0-100km/h na świecie - Ford Fiesta ST RX Martina Kaczmarskiego osiąga ten wynik w zaledwie 1,9 sekundy. Lubię wielkie wyzwania, szokować i zaskakiwać! W naszym kraju jeszcze nikt nigdy nie podjął się organizacji tego typu pokazów, na tak dużą skalę. Było to ogromne wyzwanie, masa wyrzeczeń i nieprzespanych nocy. Staram się, aby każdy spektakl był wyjątkowy i dopieszczony w najmniejszym szczególe – komentuje Marcin Muszyński. Sam wymyślam i tworzę kluczowe sztuki w moim repertuarze, np. prace nad Lewitującym Fortepianem trwały aż 3 lata – dodaje. W magicznych etiudach można było usłyszeć specjalnie skomponowaną na potrzeby spektaklu muzykę. Kreacje sceniczne stworzyli najbardziej uznani projektanci gwiazd. Były zdobione tysiącami kamieni Swarovskiego. Uroku dodały też piękne, wręcz zjawiskowe modelki utytułowane i koronowane w konkursach Miss Polski. Sam staram się spiąć wszystko okiem reżysera. Jest to jednak bardzo duże wyzwanie, aby to uczynić w chwili gdy samemu jest się na scenie. Entuzjastyczne reakcje widzów są dla nas najlepszą nagrodą. Mamy nadzieję, że udało nam się wnieść odrobinę magii do życia Warszawiaków – powiedział Marcin Muszyński.
Czytaj dalej...

Fashion Expo w Szczecinie

Organizatorzy chcą pokazać, jak optymalnie łączyć biznes ze sztuką. Czy to jest możliwe? W dzisiejszym świecie wydaje się to konieczne. Szczecin ma wreszcie szanse dołączyć do innych dużych polskich miast, które ukazują wielowymiarowy charakter mody – nieodłączny charakter naszego życia. Transgraniczne położenie Szczecina, bliskość Berlina i Kopenhagi czyni to miasto idealnym miejscem na spotkanie się światów mody - to tutaj powinno być „modowe serce” Polski.

Na 35 metrowym wybiegu swoje najnowsze kolekcje - zarówno mody codziennej jak i awangardowej - zaprezentuje 20 projektantów z całego świata. Będzie można zobaczyć pokazy:

02.04.16. sobota – „Look at This!”

1.   14:00 Ela Olszewska – Polska – zaprezentuje m.in. największe futro świata

2.   14:45 PinUps - Polska

3.   15:30 Patrycja Bryszewska kolekcja „New AIM” – laureatka Amber Look Project 2016

4.   16:15 Fanfarodana - Polska

5.   17:00 Parys Furs - Polska

6.   17:45 Gavel Warsaw - Polska

02.04.16. sobota – „Different than All”

7.     19:00 Loris Diran – New York, USA, kolekcja męska

8.     19:45 Michał Starost i Pachnąca szafa – polska – kolekcja pod nazwa Mechanic Flowers 

9.     20:30 Hector & Karger - Polska

10.   21:15 NAFA Show – ekskluzywny pokaz futer naturalnych

Zobaczymy kolekcje futer zaprojektowanych przez czołowych włoskich projektantów światowej sławy takich jak:

- Gianfranco Ferre Furs,

- Oscar de la Renta,

- Maurizio Braschi,

- Tosato 1928,

- Rindi,

- Ego,

- Pajaro,

- Farley Chatto,

- Grandifur,

- Fabio Gavazzi,

- EFD,

- Giorgio Magnani Luxury and de Carlis

03.04.16. niedziela – „Look at This!”

1.   14:00 Piotr Popiołek / Kinga Chłopek - Polska

2.   14:45 Anna Korytowska - Polska 

3.   15:30 Piotr Czajczyński – Polska

4.   16:15 Lena Largo - Polska

5.   17:00 Pokaz futer naturalnych

6.   17:45 Christina Bobkova - Ukraina

03.04.16. niedziela – „Different than All”

7.     19:00 Dominika Kujawa – Polska

8.     19:45 Alena Oleynik – Kijów, Ukraina

9.     20:30 Ekskluzywny pokaz futer naturalnych

10.   21:15 TomaOtomo Tomasz Olejniczak - Polska

Dwa dni pokazów zostaną zwieńczone pokazem finałowym, podczas którego swoją kolekcję zaprezentuje Tomasz Olejniczak, twórca marki TOMAOTOMO, którego projekty zdobyły uznanie na całym świecie, a jego muzą jest Weronika Książkiewicz.

UWAGA: Organizator zastrzega prawo do zmian w harmonogramach godzinowych pokazów

Reżyserem pokazów mody podczas Fashion EXPO będzie Jarosław Szado - pierwszy Polski choreograf i reżyser pokazów mody, z wykształcenia teatrolog.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć strefa wystawienniczo-handlowa. W czterech salonach wystawienniczych będzie można znaleźć wszystko, co jest modne: tkaniny, nakrycia głowy, bieliznę, torebki, biżuterię, perfumy, drukarki 3D, designerskie meble, ciekawe elementy wyposażenia wnętrz i gadgety, takie jak np. długopis 3Doodler.

Wśród wystawców pojawią się:

- Radosław Majdan z kolekcja własnych perfum

- Ewa wojciechowska z własna marką torebek Effi Bag

- Michał Starost z marką odzieżową Uffufu

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maja Sablewska, z którą zwycięzcy konkursów, pojawiających się na naszej stronie facebookowej oraz w Radiu Szczecin, będą mogli spotkać się osobiście. Maja Sablewska jako doradca wizerunkowy udzieli cennych rad.

Gośmi Fashion Expo będą także blogerzy modowi, m.in.: Ash Plum Plum, Nabil Abu Baker, Laila Szaranek, Joanna Vi.

Wydarzeniu będą towarzyszyć panele dyskusyjne, wykłady i warsztaty na tematy związane z modą i jej aspektami. Będzie można dowiedzieć się czego brakuje polskim projektantom do osiągnięcia światowego sukcesu, jakie są szanse i problemy branży modowej w dobie transformacji na Ukrainie, w jaki sposób młodzi projektanci i przedsiębiorcy mogą pozyskiwać środki na rozwój biznesu, prawo w modzie, ekologia na przykładzie futer naturalnych oraz jaka jest historia makijażu. Odbędą się także warsztaty sommelierskie, na których przy kieliszku wina będzie można dowiedzieć się jak zmienia się moda na wino i jakie gatunki wina są teraz modne.

Prelegentami będą m.in.:

- Mick Madsen – Dyrektor ds. Komunikacji International Fur Federation - Fur Europe, Belgia

- Gela Todua – Prezes Ukraińskiej Izby Mody, Ukraina

- Clarence van der Putte – wykładowca akademicki w specjalizacji Fashion, Holandia

Bilety na Fashion EXPO są dostępne na stronie bilety.fm oraz w Corona Caffee przy ul. Kaszubskiej 67 w cenie już od 15 do 249,00 zł.

 

Czytaj dalej...

Metamorfoza Polek możliwa?

Do Polski w pierwszej transzy trafi nawet siedem tysięcy uchodźców, a tak naprawdę imigrantów, którzy oczekują nie tylko wsparcia finansowego, ale też uznania ich wartości kulturowych, w tym religijnych. Na jak dalekie ustępstwa jesteśmy w stanie się zgodzić, aby dać zadość poprawności politycznej?

Czytaj dalej...

Już szukamy zmienników mistrzów

Nie milkną echa zakończonych 21 września mistrzostw świata w piłce siatkowej. Trener polskich triumfatorów Francuz Stephane Antiga musi na nowo poskładać drużynę, bo po finałowym zwycięstwie nad Brazylijczykami reprezentacyjną karierę zakończyli najlepszy gracz i atakujący turnieju Mariusz Wlazły, kapitan zespołu Michał Winiarski, a także libero Krzysztof Ignaczak oraz rozgrywający Paweł Zagumny.

Czytaj dalej...

Szukasz czegoś?

Login or Register